Çin Mükemmel Kadın robot üretti

Çin_robot_sistemi

Çin teknolojide sınır tanımıyor, her geçen gün bir teknolojik haber geliyor, Çin dünyanın en gelişmiş robot sistemlerini üretmekte ve bunlara gerçeğe çok yakın kadın robotlar eklendi.

Tüm dünya teknolojik ilerlemede ama ne yazıkki ülkemizde bu tip ilerlemeleri henüz göremedik, yeni nesil üniversite öğrencilerinde gördüğümüz teknolojiyi güzel bir şekilde kullanmaları ve bir üretim yapabilmek için uğraş içinde olmaları kim bilir yakın bir zamanda kendi robotlarımızıda üretiriz.

Çin ve diğer ülkelerin ürettiği robotlara bir bakalım.

Üreten Ülke ÇİN

Robot ismi: jia jia

Çin_robot_sistemi
çin_kadın_robot

İnsan mimiklerini kusursuza yakın biçimde taklit eden Jia, soruları yanıtlıyor, iletişim kuruyor ve hatta kendisiyle selfie yapanlara “Çok yakın durma yüzümü şişman gösterecek” gibi espriler yapıyor. Çinliler Jia Jia için “O robotların Tanrıçası” diyor.

Üreten Ülke: Honkong

Robot ismi: Mark1

robot_kadin
kadin_robotlar

Özellikleri: Konuşma ve mimikleri uyumlu, tek göz kırpabiliyor, soruları anlıyor, komplimanları kabul ediyor, parmakla sayabiliyor, beden diline sahip

Ülke:Rusya

Robot Adı: Alissa

rus_robot_kadin
rus_robot_alissia

Özellikleri: Göz hareketleri ve yüzü mükemmel. Konuşabiliyor ama henüz ağız hareketleri konuşmasıyla uyumlu değil. Yüz ifadelerinde de eksikler var.

Ülkesi: Japaonya

Robot Adı: GERMINOID F

japon_kadin_robotlar
robot_kadinlar

Özellikleri: Göz kırpabiliyor, yüz ve göz ifadesi konuşmasıyla uyumlu. Etrafındakileri izlerken bile ifadesi ve kafa hareketleri insanların gibi. Ama yürüyemiyor.

Ülkesi: ABD

Robot Adı: SOPHIA

robot_kadınar
abd_robotlar

60’tan fazla yüz ifadesine sahip, soruları yanıtlıyor, bilmediğine “Bilmiyorum” diyor, espri yapıyor kafasını beden diline uygun olarak çevirebiliyor. Ancak henüz bacakları olmadığı için yürüyemiyor ve saçı da yok.

Ülkesi: Çin

Robot Adı: Yang Yang

çin_kadin_robotlar
çin_robot_yang_yang

Özellikleri: Konuşabiliyor, kafasını sallıyor, el sıkıyor ve hatta insanlarla kucaklaşabiliyor. Ancak Yang Yang henüz tam bağımsız hareket edemiyor. İfadeleri uzaktan bir kişi tarafından kontrol ediliyor.

Bir cevap yazın