Akıllı telefon alırken dikkat etmeniz gereken özellikler!

6 ana özellikte akıllı telefon alma rehberi

1.Ekran boyutuna önem verin!

Bizce akıllı telefonların en çok  önemli detaylarından biri artık  ekran boyutudur. En geniş ekrana sahip akıllı telefonlarda daha rahat film izlersiniz, ve muhteşem oyun oynama alanına sahip olursunuz, Bu yüzden akıllı telefonunuzu alırken, ekran boyutunun en az  5.5 inç boyutunda olmasına mutlaka dikkat edin.

2.Pil hacmini göz ardı etmeyin!

Günümüzün en önemli sorunlarından biri devamlı oyun ve video izlenmesinden dolayı  akıllı telefonlarımızın hızlıca şarjının bitmesi ve kapanması. Bu da bize acil durumlarda veya özel anlarda büyük sorun yaratıyor. Akıllı telefonunuzu seçerken, bataryasının en az 4.350mAh büyüklüğünde olmasına dikkat edin.

6 ana özellikte akıllı telefon alma rehberi
nelere dikkat etmeliyiz

3.Ekran camı için ekstra ücretler ödemeyin!

En ufak düşmelerde bile ekran camı tuzla buz olan telefonların tamiri için çok yüksek ücretler ödeniyor. Bu ödemeleri yapmamak için de yine maliyetli materyaller ile telefonun camı kaplatılıyor ve ekrana birebir dokunma özgürlüğü yitiriliyor. Telefonunuza özgürce dokunabilmek ve her düştüğünde camı kırıldı mı acaba diye düşünmemek için Curved Gorilla Glass özelliği olan telefonları tercih edin, telefonunuz için ekstra ücretler ödemeyin.

4.Donanımsal özelliklerine dikkat edin!

Telefonunuzun bi’ süre sonra donmaya başlaması, oyun oynarken aniden oyundan atması, hafızanın sürekli dolması gibi birçok sorun donanımsal özelliklerden kaynaklanır. Bu sorunları yaşamamak için telefonunuzu alırken işlemci, ram ve hafıza özelliklerini inceleyin.

Örneğin: 8 çekirdek işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızalı bir telefon iyi bir donanıma sahiptir ve size sorun yaşatıp strese sokmayacaktır.

5.İyi bir görüntü için iyi
bir kameraya sahip olanı seçin!

Ailenizleyken, arkadaşlarınızlayken veya tatildeyken yaşadığınız unutulmaz anları ölümsüzleştirmek için telefonunuzu çıkarır hem fotoğraf hem video çekersiniz. Eğer telefonunuzun kamera özellikleri kötüyse, görüntüleri izlediğiniz zaman “tost makinesiyle mi çektin” esprilerine maruz kalabilirsiniz. Hiçbir fotoğraf düzenleyici uygulaması da bu konuda size yardımcı olamayacaktır. Bunları dikkate alarak, akıllı telefonu seçerken iyi bir kameraya sahip olanı tercih edin. 5-13 megapiksel arası olmasına özen gösterin.

6.Ekstra sim kartı özelliğiyle rahat edin!

İş veya daha farklı sebeplerden dolayı ikinci bir hat almaya ihtiyaç duyarız. Fakat alacağımız ikinci hat için de ekstra bir telefona ihtiyaç duyarız. Yanımızda sürekli iki telefonla gezmeninin zorluğunu yaşarız ve bir zaman sonra sıkılırız. Bu durumları yaşamamak için çift hat takabilme özelliğine sahip bir telefonu seçin, tek telefonda iki hatla rahat edin.

Bir cevap yazın